Apex Suomiliiga – Viikko 2

Apex Suomiliigan toinen peliviikko pelataan perjantaina 17.5. Lisätietoja liigasta löydät täältä. Lähetys Apex Suomiliigan peleistä on näkyvissä Elisa Viihteen Twitch-kanavalla.
Tsekkaa joukkueiden kokoonpanot tästä: Joukkueet

Bravo-lohko pelaa kello 19:00 alkaen. Joukkueet pelaavat 90 minuuttia ja heiltä kerätään 3 parhaan pelin tulokset ylös.

Alpha-lohko pelaa 20:40 alkaen. Joukkueet pelaavat niin ikään 90 minuuttia ja 3 parasta peliä lasketaan tuloksiin

Bravossa pelin voittamisesta saa 3pistettä ja kustakin taposta 0,5pistettä. Alphassa pelin voittamisesta saa 6pistettä ja kustakin taposta 1pisteen.

Joka viikko Alphassa 3 heikoiten menestynyttä joukkuetta pudotetaan seuraavaksi viikoksi Bravoon ja vastaavasti Bravon 3 parasta joukkuetta nousevat Alphaan. Jännitystä on siis luvassa aivan joka viikolle.

Alpha-lohko

ALPHA VK21. Pelin pisteet2. Pelin pisteet3. Pelin pisteetYhteispisteet
Conquer Gaming413933113
YMCA Blue333340106
Tikka eSports Black324130103
Visual OutbreaK34293295
ES Pärisee29363095
Täälläpaukkuu39271581


Bravo-lohko
BRAVO VK21. Pelin pisteet2. Pelin pisteet3. Pelin pisteetYhteispisteet
KonsuBoys16,518,519,554,5
YMCA Red14,517,516,548,5
Exploding Labrats1614,51141,5
Tikka eSports Red16,518,5035
TeamFrosty100010
MansePP0000


Apex Suomiliigan kokonaistilanteen löydät tästä
ASLViikko 1Viikko 2Viikko 3Viikko 4Yhteispisteet
Conquer Gaming104113102128447
YMCA Blue118106101102427
Konsu Boys38,554,59697286
Visual Outbreak529541,596284,5
Tikka eSports Black47,51039233,5276
Tikka eSports Red863546,589256,5
YMCA Red4548,53344228,5
TeamFrosty751039,587211,5
Täälläpaukkuu9381--174
ES_Pärisee47,59514-156,5
Exploding Labrats3441,5--75,5
MansePP46,5---46,5