Apex Suomiliiga – Viikko 4

Apex Suomiliigan viimeinen peliviikko pelataan perjantaina 31.5. Lisätietoja liigasta löydät täältä.

Lähetys Apex Suomiliigan peleistä on näkyvissä Elisa Viihteen ViihdeSport2 Twitch-kanavalla.

Tsekkaa joukkueiden kokoonpanot tästä: Joukkueet

Bravo-lohko pelaa kello 19:00 alkaen. Joukkueet pelaavat 90 minuuttia ja heiltä kerätään 3 parhaan pelin tulokset ylös.

Alpha-lohko pelaa 20:45 alkaen. Joukkueet pelaavat niin ikään 90 minuuttia ja 3 parasta peliä lasketaan tuloksiin

Bravossa pelin voittamisesta saa 3pistettä ja kustakin taposta 0,5pistettä. Alphassa pelin voittamisesta saa 6pistettä ja kustakin taposta 1pisteen.

Joka viikko Alphassa 3 heikoiten menestynyttä joukkuetta pudotetaan seuraavaksi viikoksi Bravoon ja vastaavasti Bravon 3 parasta joukkuetta nousevat Alphaan. Jännitystä on siis luvassa aivan joka viikolle.

Alpha-lohko

ALPHA VK41. Pelin pisteet2. Pelin pisteet3. Pelin pisteetYhteispisteet
Conquer Gaming444341128
YMCA Blue373530102
Konsu Boys34323197
Visual Outbreak35322996
Tikka eSports Red38302189
TeamFrosty31282887


Bravo-lohko
BRAVO VK41. Pelin pisteet2. Pelin pisteet3. Pelin pisteetYhteispisteet
YMCA Red15151444
Tikka eSports Black15,511,56,533,5
Exploding Labrats0000
ES_Pärisee0000
Täälläpaukkuu0000
MansePP0000


Apex Suomiliigan kokonaistilanteen löydät tästä
ASLViikko 1Viikko 2Viikko 3Viikko 4Yhteispisteet
Conquer Gaming104113102128447
YMCA Blue118106101102427
Konsu Boys38,554,59697286
Visual Outbreak529541,596284,5
Tikka eSports Black47,51039233,5276
Tikka eSports Red863546,589256,5
YMCA Red4548,53344228,5
TeamFrosty751039,587211,5
Täälläpaukkuu9381--174
ES_Pärisee47,59514-156,5
Exploding Labrats3441,5--75,5
MansePP46,5---46,5